Obalanie mitów o odroczeniu płatności – co jest prawdą, a co nie!‍

sie 24, 2022 Uncategorized
two person's hands holding turned-on phones

Obalanie mitów o odroczeniu płatności – co jest prawdą, a co nie!‍

Obecnie coraz więcej firm oferuje swoim klientom opcję odroczonej płatności. Choć może się to wydawać ryzykowną propozycją, prawda jest taka, że może to być sytuacja korzystna dla obu stron. Daje to również możliwość kupna towaru klientom, którzy mogli nie mieć żadnych dostępnych środków w tym czasie. W artykule obalamy kilka powszechnych mitów na temat odroczonej płatności! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej…

Definicja

Odroczenie płatności to praktyka polegająca na rozciągnięciu płatności za towary lub usługi na okres dłuższy niż ten, którego zwykle należałoby się spodziewać, np. na kilka miesięcy lub nawet lat. Jest to również często określane jako opóźniona płatność lub odroczone finansowanie, w którym płatność za towary lub usługi jest dokonywana po pewnym czasie. Jeśli klient otrzymuje odroczone warunki płatności, oznacza to, że dostaje on możliwość rozpoczęcia płacenia w późniejszym czasie niż w chwili dokonywania zakupów. Może to być pomocne, jeśli nie masz wystarczającej ilości gotówki w swoim budżecie w momencie zakupów.

Dlaczego firmy oferują odroczone płatności?

Istnieje wiele powodów, dla których firma może zaoferować swoim klientom odroczony termin płatności, np. to, że firma chce rozszerzyć swoją bazę klientów poprzez przyjęcie większej ilości zamówień od osób, które mogą nie być w stanie zapłacić pełnej ceny w momencie składania zamówienia.

Potencjalne ryzyko związane z odroczeniem płatności

Kiedy chodzi o kredyt, zawsze istnieje ryzyko, co oznacza, że ważne jest, aby czytać warunki zawarte w umowie. Odroczoną płatność powinieneś traktować jak zwykłą pożyczkę i upewnić się, że dotrzymasz obietnicy spłacenia kwoty w terminie. Jeśli tego nie zrobisz, zaszkodzisz swojej zdolności kredytowej. Gdy odkładasz płatność, upewnij się, że możesz sobie na to pozwolić. Upewnij się, że po czasie będzie Cię stać na spłatę.

Mit: Konsumenci, którzy płacą w ratach, ostatecznie zapłacą więcej.

To prawda, ale tylko wtedy, gdy nie spłacisz całej kwoty na czas. Jeśli dokonujesz płatności na czas, kwota, którą zapłacisz, będzie taka sama, jak gdybyś zapłacił pełną kwotę na początku. Jedyną różnicą jest to, że masz przewagę posiadania produktu lub usługi dłużej.

Mit: Odroczone płatności to zawsze oszustwo.

Jest to jeden z mitów, z którym spotykamy się najczęściej. Ważne jest, aby zrozumieć, że oferowanie odroczonej płatności jest legalne i jest powszechną metodą finansowania stosowaną przez firmy w celu rozwoju ich działalności. Odroczenie płatności jest często stosowane w sytuacjach, gdy firma nie ma gotówki z góry na zakup produktu lub usługi, którą chcą jej klienci. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku firm z branży usługowej, takich jak budownictwo, projektowanie lub opieka zdrowotna, lub firm, które sprzedają sprzęt, dla którego klienci będą chcieli przedłużonych gwarancji.