Faktoring od Finea – czy warto skorzystać?
Finea jest jedną z firm faktoringowych, które świadczą usługi na rzecz przede wszystkim małych i średnich przedsiębiorstw. Swoim klientom oferuje przede wszystkim faktoring tradycyjny, faktoring cichy oraz faktoring odwrotny. Czy warto skorzystać z faktoringu od Finea? Tym zajmujemy się w poniższym artykule.
Na czym polega faktoring od Finea?
Faktoring to popularna wśród przedsiębiorców usługa, która polega na finansowaniu faktur. Gdy przedsiębiorca wystawi fakturę swojemu kontrahentowi, może przekazać ją do Finea, aby od razu otrzymać za nią zapłatę. Dlatego faktoring jest usługą, z której korzystają przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy wystawiają faktury o odroczonych terminach płatności.
A jak faktoring wygląda z perspektywy kontrahenta? Dla niego niewiele się zmienia.
Otrzymuje fakturę za zakupiony towar i musi opłacić ją w przewidzianym do tego terminie płatności. Najczęściej pieniądze wpłaca na konto firmy faktoringowej, takiej jak Finea, ale czasem może przelać należności przedsiębiorcy. W takim przypadku to przedsiębiorca następnie przekazuje pieniądze firmie faktoringowej.
Jak wygląda oferta faktoringu od Finea?
Jak podkreśliliśmy we wstępie, firma faktoringowa Finea oferuje 3 rodzaje faktoringu. Są to:
- faktoring tradycyjny,
- faktoring cichy,
- faktoring odwrotny.
Przyjrzymy się bliżej każdej z tych usług.
Faktoring tradycyjny polega na tym, że Finea odkupuje od przedsiębiorcy fakturę o długim terminie płatności za sprzedany towar lub wykonaną usługę. Dochodzi tutaj do cesji wierzytelności, a o wszystkim informowany jest kontrahent. Po wykupieniu faktury Finea wypłaca na konto przedsiębiorcy od 80 do 100% jej wartości brutto. Resztę kwoty przedsiębiorca otrzyma, gdy jego kontrahent rozliczy fakturę. A gdy tego nie zrobi?
Jeśli kontrahent nie opłaci faktury w terminie, Finea podejmie szereg czynności, aby odzyskać należność. Faktoring tradycyjny od Finea obejmuje nie tylko finansowanie faktur, ale i monitorowanie należności i ich windykację. W razie potrzeby firma faktoringowa wystąpi także na drogę sądową.
W przypadku faktoringu cichego nie mamy do czynienia z cesją wierzytelności. To między innymi z tego względu nie zachodzi konieczność informowania kontrahenta o tym, że przedsiębiorca przekazuje fakturę do firmy faktoringowej. Korzystanie z faktoringu cichego sprawia, że faktor może jeszcze szybciej wpłacić pieniądze na konto przedsiębiorcy. A to oznacza, że środki mogą trafić do jego dyspozycji nawet tego samego dnia, w którym przekaże fakturę firmie faktoringowej.
Z faktoringu cichego można skorzystać, nawet gdy umowa pomiędzy przedsiębiorcą a kontrahentem zakazuje cesji wierzytelności. Poza tym to dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą informować kontrahentów o tym, że korzystają z faktoringu.
Kolejnym rodzajem faktoringu dostępnego w Finea jest faktoring odwrotny. To rodzaj finansowania zakupów, przeznaczony dla przedsiębiorców, którzy nie mają środków, aby od razu opłacić faktury wystawiane przez własnych dostawców. W przypadku faktoringu odwrotnego to firma faktoringowa opłaca dostawcę, a przedsiębiorca rozlicza się z faktorem we wcześniej ustalonym terminie.
Kto może skorzystać z faktoringu od Finea?
Faktoring w Finea przeznaczony jest przede wszystkim dla małych i średnich przedsiębiorców. Do tego z oferty mogą skorzystać firmy, które dopiero 6 miesięcy wcześniej weszły na rynek.
Finea oferuje swoim klientom limit faktoringowy w wysokości do 50 000 zł, w zależności od zdolności kredytowej. Jeśli będzie on niewystarczający, limit faktoringowy może być odpowiednio niższy.
Ile kosztuje faktoring od Finea?
Finea to firma faktoringowa, która jasno przedstawia zasady odpłatności za faktoring. Co więcej, posiada ona jedne z najniższych stawek za faktoring na rynku, a dzienna prowizja za obsługę wynosi 0,08%. Oczywiście jest ona naliczana tylko za czas, gdy przedsiębiorca korzysta z limitu faktoringowego.
Czy warto skorzystać z faktoringu od Finea?
Firma faktoringowa Finea zbiera wiele pochlebnych opinii, między innymi ze względu za jasne zasady płatności i brak ukrytych opłat. Koszt faktoringu można poznać przed skorzystaniem z usługi, dzięki kalkulatorowi, który znajdziemy na stronie internetowej Finea.
Warto także dodać, że oferta Finea jest bardzo elastyczna, co oznacza, że możemy korzystać z niej wedle naszych potrzeb. Zaletą Finea jest także to, że wszelkie formalności załatwimy przez internet, a sam proces przyznawania limitu faktoringowego przebiega błyskawicznie.
> Przeczytaj również nasz artykuł o mikrofaktoringu.
Finea to firma faktoringowa, która oferuje kilka rodzajów faktoringu na jasnych zasadach. Do tego są one dopasowane do potrzeb każdego przedsiębiorcy. Usługami Finea powinni zainteresować się przede wszystkim mali i średni przedsiębiorcy, którym zależy na finansowaniu faktur lub finansowaniu zakupów. Poza tym ofertę Finea zawsze można porównać z innymi firmami faktoringowymi, które znajdują się w Rankingu Firm Faktoringowych.